RSS

Popüler Facebook Oyun ve Uygulamaları

12 Kas


Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok giriş yapılan ve araması olan internet sitesi Facebook. Peki sadece Facebook’ta resim inceleyip arkadaşlarımız ile sohbet mi ediyoruz? Faceboook’un uygulamaları ve oyunları sayesinde hepimiz biraz daha fazla zaman harcıyoruz bu adrese. Bu uygulamalar ve oyunlar arasında bir sıralama yapılmış ve kullanıcı sayılarına göre ilk 10 belirlenmiş.

İlk sırada Facebook for iPhone geliyor. Yani, en çok iPhone sahibi olan kullanıcılar Facebook kullanıyor. 2. sırada yanlışlıkla da olsa giriş yapılan uygulama Günlük Falınız var. 3. sırada da Mynet var. Mynet uygulaması haber okumak gibi kendi sitesiyle bağlantılı olarak devam eden bir uygulama. 4. sıradaki Facebook for Android, iPhone’nun bayağı gerisinde kalıyor.  İzlesene ve Video Alemi uygulamaları da 5 ve 6. sırayı almışlar. Blackberry Smartphones App ise hem iPhone hem de Android kullanıcılarının gerisinde.  Zoosk, Badoo tarafından geliştirilen bir uygulama. İnsanları birbirleri ile tanıştıran bu sistem de 8. sırada yer alıyor. Dailymotion ise 9. sırada yerini alırken, 10. sırada Static HTML iframe tabs yer alıyor.

Oyunlarda ise durum oldukça tanıdık. Oyunlar arasındaki kullanıcı sayıları arasında çok yüksek miktarlarda oynamalar olmuyor.

1. Sırayı herkesin en az bir kere oynadığı Okey alıyor. 2. sırada da şehir yapılabilen The Ville oyunu geliyor. Bu oyunun yaş ortalamasının da 32 olduğu da oldukça şaşırtıcı bir rakam :) Bubbles Witch Saga oyunu da balon patlatma oyunları arasında yer alıyor ve 3. sırada. Texas Holdem Poker de erkeklerin genellikle tiryakisi olduğu bir oyun. Poker’i real olarak görsele döken ve her geçen gün kendini yenileyen Holdem Poker 4. sırada. ChefVille oyunu da işletme oyunlarından bir tanesi ve 5. sırada. Bubbles Safari yine balon patlatma oyunlarında fakat devamlı oynanmayan oyunlardan biri. İnsanlar sadece bir kaç kere oyuna girip eğleniyorlar. Daha sonra haftalarca bu oyuna girmiyorlar. Bu durumda bile 6. sırada yer alıyor. FarmVille oyununu bilmeyen veya duymayan yoktur. Çiftlik kurup ineklerinizi besliyor ve ekin topluyorsunuz. Türkiye de bir ara çok fazla oyuncuya sahip olan FarmVille yeni çıkardığı 2. versiyonu ile severlerinin karşısında. FarmVille 2Facebook üzerinde zaman-kullanıcı sayısı oranı üzerinde en çabuk yükselişe geçen oyun. Bu listede de 7. sırada. CityVille ise 8. sırada yerini almış. Oyunda şehir kurmak ve bu şehri geliştirip vatandaşlarınızı mutlu etmeye çalışıyorsunuz. Bizim Çiftlik oyunu Türkçe çiftlik oyunlarından biridir. Bir çok flash oyun sitesinde de yerini almıştır. Bu liste de ise 9 sırada. 10. sırada ise Mynet Çanak Okey yer alıyor. Mynet uygulamasından ortaya çıkan oyunun ilk sırada yer alan Okey ile arasında aşırı büyük farklar yoktur.

 

Via: http://fatihizm.com/populer-facebook-oyun-ve-uygulamalari/

Reklamlar
 
Yorum yapın

Yazan: Kasım 12, 2012 in web araçları

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: